Szkolne Centrum
Profilaktyczno-Wychowawcze
"Centrum"
im. Zyty Jarzębowskiej

Świetlica

Nasz Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii to miejsce, w którym pomagamy przezwyciężać niechęć i lęk przed szkołą, w którym stwarzamy warunki do odnoszenia sukcesów oraz rozwoju kompetencji rówieśniczych. To miejsce, w którym wspieramy w  budowaniu  adekwatnego  poczucia własnej wartości, uczymy odpowiedzialności.

 

 

 

 

 

Mamy do dyspozycji w pełni  wyposażoną świetlicę socjoterapeutyczną z salą do relaksu i pracy grupowej, salę audiowizualną, salę sportową, salę majsterkowicza, kuchnię oraz salę do zajęć wyrównawczych.

Codziennie rano spotykamy się przy wspólnym stole, przy którym rozmawiamy, pijemy herbatę i jemy śniadanie, po prostu jesteśmy razem. „Poranny rozruch” ma nas pozytywnie nastawić do dnia i świata. Rozmawiamy, śmiejemy się,  gramy w gry, wspieramy się w codziennych trudnościach szkolnych i pozaszkolnych.

Popołudniami rozwijamy  na świetlicy nasze zainteresowania. Koło zajęć  twórczych  wydobywa z nas ukryte talenty, jesteśmy kreatywni i zdolni, tworzymy piękne rzeczy, dekoracje i przedmioty. ZDJĘCIE (np. mural,  stroiki, kartki świąteczne).

Koło krawieckie to kolejne zajęcia, w ramach kół zainteresowań, w czasie  których zdobywamy praktyczną umiejętność szycia  ręcznego,  szycia na maszynach oraz robienia wykrojów. 

Zajęcia majsterkowicza to propozycja dla uczniów o zainteresowaniach technicznych. Nasi podopieczni  pomagają w naprawach szkolnego sprzętu, dbają i przygotowują rowery na sezon wiosenno-letni, żebyśmy mogli jeździć na rajdy rowerowe.  Wspólnie budujemy karmniki, domki dla pszczół, dbamy o nasz zielony zakątek  zwany „Zielona Przystań”.

Koło sportowe, zajęcia fitness i siłownia to z kolei atrakcja dla wszystkich podopiecznych dbających o tężyznę fizyczną i zgrabną sylwetkę. Nasi trenerzy przygotowują młodzież do zawodów i sportowych rywalizacji, uczą dyscypliny i wytrwałości,  a ewentualne wady postawy  korygują na zajęciach z gimnastyki korekcyjnej.

Co roku analizujemy i dostosowujemy plan zajęć w MOSie do potrzeb oraz zainteresowań naszych podopiecznych, dokładamy starań, żeby oferta była różnorodna i atrakcyjna. Ponadto od trzech  lat współpracujemy ze Stowarzyszeniem  „Alternatyfka”, które działa na rzecz naszych wychowanków wzbogacając  ofertę Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. (Alternatyfka)

(Alternatyfka)

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Czerpanie papieru

Sztuka origami

Obrazy z gwoździ i nitek

Świąteczne stroiki

Domy dla pszczół murarek

Budowa wież z klocków Yenga

Telefon: 042 636 91 02
E-mail: centrum.lodz@wp.pl

ul. Gdańska 156
90-536 Łódź

Projekt i realizacja: Kamil Jachymowski
Copyright © 2021